14. PKO Poznań Półmaraton – wyniki

W niedzielę 03 kwietnia 2022 w Poznaniu odbyła się 14 edycja PKO Półmaratonu. W zawodach wystartowała czwórka (trzech mężczyzn i jedna kobieta) reprezentantów AZS KU Politechniki Opolskiej. Najlepiej z nich spisał się Bartłomiej Stajniak, który zajął 13 miejsce OPEN (4 wśród reprezentantów Polski) z czasem 1:08:18s. Damian Dyduch z czasem 1:10:02s zajął 18 miejsce (8 wśród Polaków), a Przemysław Chatys 22 miejsce (10 miejsce w Polsce) z rezultatem 1:10:30s. Na trasie biegu wystartowało wielu znakomitych zawodników z całego świata. Warto pokreślić, że najlepszy z Europejczyków, pochodzący z Norwegii Sondre Moen zajął dopiero 8 miejsce z czasem 1:02:28s. Najlepszym z Polaków był Krystian Zalewski, który przed startem zapowiadał atak na rekord kraju (niestety bez powodzenia). Zaraz za Krystianem, z czasem 1:04:10s uplasował się pochodzący z Brzegu Kamil Karbowiak. Jedyna reprezentantka naszego klubu Magdalena Patas osiągnęła czas 1:21:15s, co dało jej 13 miejsce wśród Pań (6 wśród Polek).