66. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów

W dniach 05-06 marca w Toruniu odbywają się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Nasz klub reprezentowany jest przez pięciu zawodników: Katarzyna Kokot, Naama Berenstein, Jacek Chochorowski, Dawid Buck, Jakub Bujak.

Jako pierwszy do rywalizacji tradycyjnie przystąpili wieloboiści. W biegu na 60m w najmocniej obsadzonej serii nasz zawodnik zajął 5 miejsce z czasem 7.27s (789 punktów). Następnie odbył się konkurs skoku w dal, w którym Jacek był drugi z wynikiem 7.10m (838 punktów). W przerwie przed kolejnym bojem, na starcie biegu eliminacyjnego 400m w serii drugiej Dawid Buck dotarł na metę jako trzeci z czasem 48.66s. Nasz zawodnik popełnij jednak błąd, następując na wewnętrzną linię toru, za co niestety został zdyskwalifikowany. Dla Dawida był to debiut na Halowych Mistrzostwach Polski i na pewno kolejne cenne doświadczenie, bo na stadionie zdobywał już medale. W konkursie pchnięcia kulą wieloboistów, Jacek Chohorowski oddał trzy prawidłowe pchnięcia, z których najlepsze było na odległość 14.81m (778 punktów) co dało mu trzeci rezultat. Ostatnią konkurencja pierwszego dnia zmagań w toruńskiej arenie dla naszego zawodnika, był skok wzwyż. Jacek po raz kolejny był trzeci, skacząc 1.90m (714 punktów). Podsumowując dorobek po czterech konkurencjach, nasz zawodnik zajmuje trzecie miejsce z sumą 3119 punktów, -137 punktów do Rafała Horbowicza i -258 do lidera Pawła Wiesiołka.

W popołudniowej sesji jako jedyna nasza reprezentantka, startowała Naama Berenstein. W konkursie skoku o tyczce zdobyła brązowy medal z wynikiem 4.10m, tak jak dwie pozostałe koleżanki z podium. Nie udało jej się obronić złotego medalu z ubiegłego roku, chociaż miała ten sam rezultat.

Drugiego dnia mistrzostw, do zmagań w ramach siedmioboju wrócił Jacek Chochorowski. W biegu na 60m przez płotki zajął drugie miejsce z czasem 8.45s (872 punkty). W kolejnej konkurencji, skoku o tyczce był trzeci z wynikiem 4.00m (617 punktów). Następnie do Jacka dołączyła Katarzyna Kokot, która wystąpiła w konkursie skoku wzwyż. Nasza zawodniczka, jako świeżo upieczona mistrzyni juniorek, była w gronie faworytek do zdobycia medalu również w kategorii open. Podopieczna Jacka Dziuby, zajęła trzecie miejsce z rezultatem 1.74m. Na starcie biegu eliminacyjnego 60m przez płotki stanął Jakub Bujak, który zajął 3 miejsce z czasem 7.97s które premiowało do finału. Godzinę później, Kuba wbiegł na metę z piątym czasem 7.93s co jednocześnie dało mu srebrny medal w kategorii U23. Ostatnim akcentem dwudniowych zmagań naszych reprezentantów, był bieg na dystansie 1000m wieloboistów. Jacek Chochorowski wbiegł na metę jako drugi, z czasem 2:54.24s (722 punkty) i w ostatecznym rozrachunku wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski z sumą 5330 punktów.

Zawodnicy AZS KU Politechniki Opolskiej zdobyli w sumie trzy medale (0-1-2) notując 27 miejsce w klasyfikacji oraz jeden w klasyfikacji U23 (0-1-0).

Fotografie: Maciej Róg.