Łucznictwo Kyūdō

Terminy

Piątek 20:00 – 22:00

Miejsce

bieżnia na WWFiF, Prószkowska 76/9a

Prowadzący

Robert Jerzy Krac

Kontakt

tel.: 77 449 83 17, 609 191 920, mail: opole.azs@gmail.com

 

Kyūdō obecnie jest praktykowane przez tysiące ludzi na całym świecie zarówno jako dyscyplina rozwijająca ciało, jak i umysł. Jest to łucznictwo, które znacząco różni się od wszystkich innych.
Podniosła atmosfera, dostojność oraz elegancja ruchów,
niezwykłe piękno łuku i strzał sprawiają, że widzowie pokazów łuczniczych od razu zdają sobie sprawę, że są świadkami czegoś niezwykłego. Niektórzy w „drodze łuku” dopatrują się powiązania z religią shintoistyczną lub filozofią Zen, inni odbierają je jako medytację w ruchu, a jeszcze inni jako technikę walki, którą posługiwali się samurajowie.

 

Dlaczego Kyudo?
Regularny trening pozwala na utrzymanie doskonałej sprawności psychofizycznej w każdym przedziale wiekowym. Jako jedna z nielicznych dyscyplin nie dyskryminuje. Praktykujący mogą razem trenować, brać udział w zawodach bez względu na płeć i wiek. Praktyka Kyudo pozwala rozwijać umiejętności osobiste takie jak: cierpliwość, uważność, konsekwencja w dążeniu do celu, wytrwałość, systematyczność, wrażliwość, determinacja, orientacja na cel, równowaga, spokój.


Kyudo “droga łuku”, jest współczesną formą klasycznej sztuki tradycyjnego łucznictwa japońskiego. Japońskie łucznictwo ceremonialne, należy do najbardziej szanowanych form sztuki zaliczanych do Budō tradycyjnych japońskich sztuk walki i metod samodoskonalenia. Wywodzi się z tradycji samurajskich, pełni rolę jednego z najważniejszych wzorców japońskiej kultury.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu (klik): 

W sekcji może wziąć udział każda osoba posiadająca aktualną legitymację AZS!

Zapisy:

   

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Skip to content