HMP – młodzież na medal

W dniach 12-14 lutego 2021 w Toruniu odbyły się PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20, w którym zawodnicy AZS zdobyli łącznie 4 medale (3-0-1) i zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej.

W pierwszym dniu mistrzostw rywalizowały wieloboistki. W pięcioboju juniorek U20, Ewelina Pancylejko (trenowana przez Krzysztofa Ziembę) zajęła 10 miejsce z dorobkiem 2774 punktów. Apetyt na lepszy wynik pokrzyżować mógł jej drobny uraz kolana, którego nabawiła się przed zawodami. W pięcioboju juniorek młodszych U18, nasz klub reprezentowały trzy zawodniczki. Najlepiej z nich, tuż za podium ze zdobyczą 3270 punktów poradziła sobie Agnieszka Krok (podopieczna Genowefy Żyżyk). Na dalszych pozycjach uplasowały się: Aleksandra Raróg (zawodniczka Ryszarda Marcinowa) – 6 miejsce, 2987 pkt oraz Natalia Raczkowska (podopieczna Genowefy Żyżyk)- 10 miejsce, 2849 pkt.
Pierwszy medal Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 dla AZS wywalczyła Olivia Greiner. Podopieczna Magdaleny Lach z czasem 7.67s zdobyła złoty medal w biegu na 60m. Nasza zawodniczka, poprawiła też o 0.09s swój rekord życiowy, kiedy z czasem 7.76s wygrała najpierw swój bieg eliminacyjny.
Katarzyna Kokot z brązowym medalem. Obrończyni tytułu z roku 2020, tym razem pokonała poprzeczkę na wysokości 1.72m.
Niedosyt na pewno odczuwa Aleksandra Jaszczak i Jakub Kijak. Ola w biegu na 600m U18 z czasem 1:39.92s zajęła ostatecznie 19 miejsce. Kuba z rekordem życiowym 1:59.26s zajął 10 miejsce w biegu na 800m U20.
Największym wydarzeniem był bezapelacyjnie Rekord Polski na 1500m Filipa Raka w Toruniu! 3:45.62s poprawiony o 0.21s! Trenujący pod okiem Jacka Dziuby zawodnik, zdobył złoty medal i dołożył drugi rekord do kolekcji.
Jakub Buchwald, podopieczny Przemysława Buśko, zdobył w ostatni dzień toruńskich mistrzostw złoty medal w pchnięciu kulą U18 z wynikiem 17.46m. Dzięki temu, nasz klub z dorobkiem 4 medali (3-0-1) uplasował się ex-aequo na drugim miejscu klasyfikacji medalowej. Pozostałe starty naszych zawodników w trzecim dniu HMP to również wartościowe wyniki. Mateusz Sopa, pchnięcie kulą, 14.96m PB, 8 miejsce. Maciej Babula, 60m pł, 8.31s, 10 miejsce (drugi w finale B). Sambor Głowacki, 60m pł, 8.83s, 17 miejsce (6m w 3 serii el).