Świetny występ naszych zawodników na 93. PZLA Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych

W sobotę 27 listopada w Tomaszowie Lubelskim odbyły się MP w biegach przełajowych. Najlepiej spośród zawodników naszego klubu zaprezentował się Filip Rak (trener Jacek Dziuba), który zdobył złoty medal w biegu na 6km U20 z czasem 0:20:19. Ten wynik pozwoli naszemu zawodnikowi na udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się 12 grudnia w Dublinie (IRL). W tym samym biegu na 6 miejscu na mecie, z czasem 0:21:13, zameldował się Jakub Nalepa (trener Mariusz Żabiński) a na miejscu 17, z czasem 0:22:48 Jakub Kijak (trener Krzysztof Ziemba). Dzięki dobrej postawie całej trójki, nasz Klub zdobył 1 miejsce w klasyfikacji generalnej. Na krótszym dystansie 3km wystartowało dwóch zawodników, podopiecznych Magdaleny Lach. W kategorii U18 – Maciej Bachłaj zajął 14 miejsce z czasem 0:10:50, a Krzysztof Lis w kategorii U20 z czasem 0:10:50 został sklasyfikowany na 20 miejscu.

Autor: Maciej Róg